نقشه سايت  

 معرفي استان خراسان رضوي

 تاريخچه علم مكانيك خاك

 تاريخچه آزمايشگاه مكانيك خاك

 منشور اخلاقي

 اهداف و وظايف

قوانين و مقررات

بیانيه ماموريت

 معرفي مسئولين

 محدوده فعاليت

 چارت سازماني

 آموزش

خدمات دستگاه

تائيد صلاحيت ها و تقدير نامه ها

پرسش و پاسخ های متداول

استانداردهاي کاري آزمايشگاه

ليست کتابهاي کتابخانه

مزايده ها و مناقصه ها

تعرفه جديد خدمات سال 93

بازنشستگان آزمايشگاه

   RSS

ثبت شکايت/پيشنهاد مشتريان

  

نظر خواهي مشتريان

امور  مشتریان

دریافت نسخه الکترونیکی گزارشات

مديران آزمايشگاه

 مهندس محمد تقي يزدان پناه 

 ( 61-1356 )

  مهندس داوود محسني 

 ( 65-1361 )

  

مهندس حسن پورمحمود

( 71-1365 )

  

مهندس سيد اسماعيل موسوي

( 72-1371 )

  مهندس عباس كارگر

(82-1372)

مهندس سيد علي اکبر ضياء بخش

(82-1382)

  مهندس سيد محمد باقر

مجتهد سيستاني  ( 88-1383)

  مهندس حميد رضا مقتدر

(92-1388)

  مهندس محمد رضا قاسمي (1392-92)

مهندس هادي قلي زاده

(1392-95)

مهندس احمد نوعی قالیباف

در حال حاضر

 

 

 

 

 

تعداد بازديد کنندگان سايت :

  169729

 

به روز رساني:

 1396/03/20

 

 

 

 

   اخبار و رويدادها   

فعاليت های هفته دفاع مقدس

 

- آذين بندي محوطه و راهروهای اداره با پوستر های مربوطه

- پخش سرودهای حماسي از بلندگوی اداره

- ديدار با جانبازان عزيز

- ساخت سنگر جلوی درب ورودی آزمايشگاه

- برگزاری جلسه شورای معاونين پايگاه

- برگزاری جلسه حلقه الصالحين

- بازديد از مجتمع آیه ها

- توزيع شيريني بين همکاران توسط بسیجیان

 

بازدید خبرنگاران از پروژه های استان    

 

طی برنامه ریزی روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی کاروان خبرنگاران ارباب جراید و رسانه های تصویر از پروزه های عمرانی استان خراسان رضوی دیدن کردند.

در این بازدید ها خبرنگاران ازمسکن مهر شهرهای جدید گلبهار و بینالود و جندین پروژه راه سازی استان بازدید و سئوالات لازم را از مسئولین اجرایی این  پروزه ها پرسیدند. همچنین در نشستهای خبری متفاوت مسئولین استانی از جمله مدیران محترم اداره راه و ترابری ، مسکن و شهرسازی ، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ، شهرهای جدید گلبهار و بینالود ، ریئس حوزه راهسازی استان و تنی چند از مسئولین اجرایی پاسخهای لازم و مناسب را برای خبرنگاران بازگو کردند.

جناب آقای مهندس مقتدر مدیر کل محترم آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان در پاسخ خبرنگاران در خصوص کیفیت پروژه های احداثی وضعیت این پروژه ها را مطلوب ارزیابی کرد و از خبرنگاران خواست تا ضمن بررسی کمی پروژه ها نگاه ویژه ای به کیفیت ساخت و سازها داشته باشند .

همچنین ایشان برای جلوگیری از حیف و میل  بیت المال  کیفیت ساخت و سازها را با اهمیت توصیف کرد و از آمادگی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای همکاری با تمامی نهادهای اجرایی در این حوزه خبر داد.

 

دوره آموزشی مقاومت مصالح و آزمایشات پیشرفته  و نوین

 

دوره آموزشی مقاومت مصالح و آزمایشات پیشرفته  و نوین با همکاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و کمیته آموزش فنی استانداری خراسان رضوی در سالن همایش ابن هیثم مشهد برگزار شد . این همایش با حضور کارشناسان ، مهندسان  و مسئولین شرکتهای پیمانکار ، مشاور و ادارات برگزار شد .

در این همایش ابتدا مدیر کل محترم آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین تعدادی از توانمندیهای آزمایشگاه را برشمرد و از آمادگی آزمایشگاه مکانیک خاک استان برای انجام آزمایشات پیشرفته صحبت به میان آورد. در ادامه جناب آقای مهندس کوهی معاون محترم مدیر کل دفتر فنی استانداری از اقدامات انجام شده در آزماشگاه فنی و مکانیک خاک تقدیر و تشکر کردند و بر لزوم انجام چنین همایشهایی تاکید کردند.

این دوره آموزشی در چهار بخش و تا عصر ادامه داشت که توسط جناب آقای مهندس احمدنیا مدیر کل محترم آزمایشگاه استان البرز و جناب آقای دکتر توکلی زاده از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد تدریس شد.

ملاقات با خانواده شهدا

 

مدیر کل محترم آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ضمن بازدید از آزمایشگاه شعبه شهرستان گناباد و طبق برنامه هر ماهه خود در خصوص ملاقات از خانواده شهدا، ایثارگران ، جانبازان و بازنشستگان این بار از خانواده شهید رضایی ملاقات کردند. 

در این ملاقات جناب آقای مهندس حسینی معاونت شعب و مسئول حراست استان ، جناب آقای فرهی مسئول محترم  روابط عمومی استان و جناب آقای عابدینی رئیس شعبه گناباد، مدیر کل محترم را همراهی کردند و از خانواده شهید رضایی خصوصا پدر بزرگوار ایشان دلجویی بعمل آوردند. پدر نابینای شهید رضایی نیزبا روحیه ای بشاش و پر انرژیی از مسئولین محترم آزمایشگاه تشکر و قدردانی کرد و از خاطرات شهید رضایی مطالب آموزنده ای را بیان فرمود.

بازدید نماینده مجلس از آزمایشگاه

جناب آقای مهدیزاده نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمسیون امنیت  ملی و سیاست خارجی مجلس از آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شهرستان گناباد دیدن کرد . در این دیدار جناب آقای مهندس مقتدر مدیر کل محترم آزمایشگاه استان ضمن خوش امد گویی به ایشان توضیحی در خصوص عملکرد آزمایشگاه ارائه کردند.

 همجنین جناب آقای مهدیزاده از اقدامات انجام شده در آزمایشگاه قدردانی و بر لزوم آزمایشات کنترل کیفی تمامی پروژه های عمرانی تاکید کردند. ایشان آزمایشگاه مکانیک خاک را مرجع امینی برای نظارت و کنترل کیفیت ساخت و سازها دانستند و از مسئولین آزمایشگاه خواستند تا با نهایت سلامت و صلابت در انجام وظایف کوشا باشند.

 ایشان همچنین با تاکید بر اصل 44 قانون اساسی آزمایشگاه را تنها ابزار حاکمیت در کنترل پروژه های عمرانی دانست و بر حاکمیتی بودن آزمایشگاه تاکید فراوان داشتند.

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آغاز عملیات پروژه های جدید مانند محور بجستان به گناباد و گناباد به خواف خبر داد و بر لزوم انجام آزمایشات علمی نوین با تجهیزات پیشرفته جهت بهره برداری سریعتر و حفاظت از بیت المال تاکید کردند.

 

در هفته حمل و نقل از دست اندرکاران حمل و نقل استان در آزمايشگاه فني و مکانيک خاک قدر داني شد .

همزمان با هفته حمل و نقل همايشي با حضور اعضاء شوراي حمل و نقل استان ، مديران شرکتهاو مشاوران راهسازي ، کارکنان و بازنشستگان آزمايشگاه فني و مکانيک خاک استان خراسان رضوي برگزار شد . در اين همايش که به منظور تجليل و قدرداني از زحمتکشان عرصه حمل و نقل برگزار شده بود مدير کل محترم آزمايشگاه استان ضمن قدرداني از حضور ميهمانان از تلاش شبانه روزي کارکنان آزمايشگاه استان در محل اجراي پروژه هاي راهسازي خبر داد.

همچنين در اين مراسم جناب آقاي مهندس اکبري معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري از حضور آزمايشگاه در پروژه هاي راه استان قدرداني کرد.

در ادامه مهندس اميري معاون قطار شهري مشهد گزارشي از اقدامات انجام شده در قطار شهري مشهد جهت سهولت در حمل و نقل زائران و مجاوران آقا علي ابن موسي الرضا را براي حاضرین ارائه کرد. در پايان از تعدادي از بازنشستگان و کارمندان آزمايشگاه قدرداني شد .

 

حضور پر قدرت آزمایشگاه در هشتمین نمایشگاه مسکن و انبوه سازان

هشتمین نمایشگاه مسکن و انبوه سازان در نمایشگاه بین المللی مشهد با حضور شرکتهای  بزرگ ساخت و ساز و انبوه ساز برگزار شد . در این نمایشگاه آزمایشگاه  فنی و مکانیک خاک استان ضمن حضور گسترده ، با به نمایش گذاشتن پیشرفته ترین لوازم آزمایشگاهی توانست نگاه ویژه انبوه سازان را به خود جلب کند .

همچنین مدیر کل محترم استان به همراه گروه بازاریابی آزمایشگاه استان با شرکتهای بزرگ حاضر در نمایشگاه جلساتی را برگزار نمودند .

بازديد مديرکل و اعضاء کميته آموزش شوراي فني استانداري خراسان رضوي از سد و نيروگاه کارون 3 و 4

اعضاء كميته آموزش شوراي فني استانداري خراسان رضوي به همراه مدير كل محترم آزمايشگاه استان خراسان رضوي ازسد و نيروگاه كارون 3 و 4 بازيديد نمودند . همچنين ايشان با حضور در آزمايشگاه فني و مكانيك خاك مربوطه از نزديك با امكانات و كارهاي انجام شده در اين سدها آشنا شدند. 

حضور در پنجمين نمايشگاه بين المللي معدن و زمين شناسي

آزمايشگاه فني و مكانيك خاك استان خراسان رضوي در پنجمين نمايشگاه بين المللي معدن و زمين شناسي با حضور شركتهاي محتلف داخلي و خارجي شركت كرد .در اين نمايشگاه كه در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي مشهد و به مدت چهار روز برگزارشد ، آزمايشگاه استان جديدترين توانمنديهاي خود را به معرض نمايش گذاشت كه با استقبال خوب بازديد كنندگان روبه رو شد.

 

گردهمايي گراميداشت روز ملي كيفيت درشهرستان سبزوار برگزار گرديد

اين گردهمايي با حضور مسئولين و صاحب نظران امر كيفيت شهرستان سبزوار وبا حضور مدير كل محترم آزمايشگاه فني و مكانيك خاك استان در آزمايشگاه شعبه سبزوار برگزار گرديد

در اين گردهمايي جناب آقاي مهندس مقتدر مدير كل محترم آزمايشگاه استان ضمن گراميداشت اين روز بر لزوم كنترل و كيفيت پروژه هاي عمراني تاكيد كردند و در اين راه آزمايشگاه فني و مكانيك خاك استان را پيش قدم در اين امر مهم دانستنه و براي اين منظور تجهيز به جديدترين لوازم آزمايشگاهي و بكارگيري نيروهاي متخصص در پروژه هاي عمراني را از اولويتهاي آزمايشگاه برشمردند.

همچنين جناب آقاي مهندس كريمي معاونت محترم عمراني فرمانداري سبزوار ضمن قدرداني از برگزاري اين گردهمايي خواستار نظارت بيشتر آزمايشگاه بر ساخت و سازهاي بخش خصوصي شدند و خواستار امضاء تفاهم نامه اي براي اجباري شدن آزمايشات كنترل كيفي براي ساختمانهاي بخش خصوصي مابين آزمايشگاه ، سازمان نظام مهندسي ، شهرداري و فرمانداري شدند.

همچنين ميهمانان از امكانات آزمايشگاه شعبه سبزوار بازديد كردند.

 

ارسال پيامك تبريك روز ملي كيفيت براي هفت هزار نفر از مهندسان

 

در روز ملي كيفيت آزمايشگاه استان پيام تبريكي را به همين منظور از طريق سيستم پيام كوتاه براي تعداد هفت هزار نفر از مهندسان سطح استان كه نام آنها در بانك اطلاعاتي روابط عمومي آزمايشگاه استان موجود مي باشد ارسال كرد .

 

 

   برگزاري نمايشگاه عكس هفته دفاع مقدس

 

ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس در آزمايشگاه فني و مكانيك خاك استان نمايشگاه عكسي نيز به همين مناسبت برگزار شد . در اين نماشگاه سعي شده بود فداكاريها و سلحشوريهاي رزمندگان اسلام در قالب عكس براي بينندگان به نمايش گذاشته شود.

ملاقات با جانبازان

مدير كل محترم آزمايشگاه استان به همراه تني چند از همكاران به ملاقات جانبازان جنگ تحميلي در آسايگاه امام خميني (ره) رفتند . در اين ملاقات كه هرساله در مناسبتهاي مختلف انجام مي پذيرد جناب آقاي مهندس مقتدر مدير كل محترم استان پاي صحبتها و درد دلهاي اين عزيزان نشسته و از آنها دلجويي ميكند .

 

برگزاري كلاس آشنایی با الزامات ايزو 17025 

 

با توجه به شروع عملیات اجرایی جهت استقرار سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاهی ایزو 17025  در آزمایشگاه استان خراسان رضوی ، اولین کلاس آموزشی به منظور آشنایی با الزامات و اصول اولیه در 3 روز در تاریخ های 5-6 -7  مهر ماه 90  برگزار گردید و تعداد 25 نفر از همکاران در کلاس شرکت و ضمن کسب آموزش های لازم برای شرکت کنندگان گواهینامه  معتبر توسط شرکت مشاور صادر گردید .

 

گراميداشت ياد شهدا در جبل النور

به مناسبت هفته دفاع مقدس و گراميداشت ياد شهدا تعدادي از كاركنان آزمايشگاه استان با حضور در كوه جبل النور مشهد بر مزار شهدا حضور يافتند و نسبت به آنها و شهداي اسلام اداي احترام كردند. همچنين در اين مراسم زيارت عاشور نيز برگزار گرديد. اين مراسم در ابتداي صبح و قبل از شروع ساعات كاري انجام پذيرفت

     

اخبار قبلي : 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7