نقشه سايت  

 معرفي استان خراسان رضوي

 تاريخچه علم مكانيك خاك

 تاريخچه آزمايشگاه مكانيك خاك

 منشور اخلاقي

 اهداف و وظايف

قوانين و مقررات

بیانيه ماموريت

 معرفي مسئولين

 محدوده فعاليت

 چارت سازماني

 آموزش

خدمات دستگاه

تائيد صلاحيت ها و تقدير نامه ها

پرسش و پاسخ های متداول

استانداردهاي کاري آزمايشگاه

ليست کتابهاي کتابخانه

مزايده ها و مناقصه ها

تعرفه جديد خدمات سال 93

بازنشستگان آزمايشگاه

   RSS

ثبت شکايت/پيشنهاد مشتريان

  

نظر خواهي مشتريان

امور  مشتریان

دریافت نسخه الکترونیکی گزارشات

مديران آزمايشگاه

 مهندس محمد تقي يزدان پناه 

 ( 61-1356 )

  مهندس داوود محسني 

 ( 65-1361 )

  

مهندس حسن پورمحمود

( 71-1365 )

  

مهندس سيد اسماعيل موسوي

( 72-1371 )

  مهندس عباس كارگر

(82-1372)

مهندس سيد علي اکبر ضياء بخش

(82-1382)

  مهندس سيد محمد باقر

مجتهد سيستاني  ( 88-1383)

  مهندس حميد رضا مقتدر

(92-1388)

  مهندس محمد رضا قاسمي (1392-92)

مهندس هادي قلي زاده

(1392-95)

مهندس احمد نوعی قالیباف

در حال حاضر

 

 

 

 

 

تعداد بازديد کنندگان سايت :

  169723

 

به روز رساني:

 1396/03/20

 

 

 

 

بازديد رئيس و اعضای هيئت مديره و

بازديد رئيس و اعضای هيئت مديره و مدير اجرايي سازمان نظام مهندسی معدن از آزمايشگاه خراسان رضوی

رئيس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان رضوی به اتفاق هیئت همراه از آزمايشگاه فنی و مکانيک خاک خراسان رضوی بازديد کردند .

در این بازديد دو ساعته مهندس ثقفی و معاونت امور فنی و مهندس حسینی بجستانی معاون امور شعب و شهرستانهای آزمايشگاه توضیحات مبسوطی در خصوص روند انجام آزمايشات و امکانات و تجهيزات آزمايشگاه ارائه نمودند . گفتنی است این بازديد منجر به عقد تفاهم نامه همکاری فی ما بين نظام مهندسی معدن و آزمايشگاه مکانيک خاک  در خصوص انجام آزمايشات جهت اعضاء نظام مهندسی معدن گرديد .

مصاحبه خبرگزاری ايرنا با مدير کل آزمايشگاه فني و مکانيک خاک استان خراسان رضوی

مدير كل آزمايشگاه فني و مكانيك خاك خراسان رضوي خواستار اجراي كامل نظام فني و اجرايي و ساماندهي و انسجام بخشي در نظارت بر ساخت و سازها و اجراي پروژه هاي عمراني در اين استان شد.

محمد رضا قاسمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به اقدامهاي موازي در نظارت بر پروژه هاي عمراني و ضرورت واگذاري فعاليتهاي نظارتي به ادارات و متوليان ذيربط، نظام فني و اجرايي طي سنوات گذشته توسط دولت تصويب شد ولي تاكنون به طور كامل در سطح كشور و اين استان اجرا نشده است.
به گزارش ايرنا وي ادامه داد: اجراي كامل نظام فني و اجرايي از موازي كاري در انجام نظارت بر پروژه هاي عمراني در بخشهاي مختلف و از جمله دولتي جلوگيري مي كند و اين نظارت توسط مجاري ذيربط آن از جمله آزمايشگاه فني و مكانيك خاك انجام مي شود.
وي بيان كرد: آزمايشگاه فني و مكانيك خاك با توجه به وظايف و برخورداري از نيروهاي مستعد و متخصص فني متولي خاص اين بخش است و بايد هماهنگي بيشتري بين دفاتر نظارت فني ادارات با اين اداره كل وجود داشته باشد.
مدير كل آزمايشگاه فني و مكانيك خاك خراسان رضوي گفت: دولت بايد در كنار توجه خاص به اجراي كيفي پروژه هاي عمراني از اجراي پروژه هايي با ماهيت خصوصي شامل مسكن مهر هستند، خودداري كند و اين پروژه ها بيشتر به بخش خصوصي واگذار شود و خود نقش نظارتي بر اجراي كيفي آنها داشته باشد.

متن کامل مصاحبه در خبرگزاری ايرنا : http://mashhad.irna.ir/html/1392/13920720/80856519.htm

مراسم بزرگداشت شهيد ابراهيمي برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهيد ابراهيمي از شهداي آزمايشگاه فني و مكانيك خاك با حضور امام جمعه ، قائم مقام مدير عامل و تني چند از مديران آزمايشگاه فني و مكانيك خاك مركز و مديران آزمايشگاه هاي خراسان رضوي ،شمالي و جنوبي و اهالي شهرستان بشرويه در كنار مزار اين شهيد برگزار گرديد.

در اين مراسم پس از حضور در سر مزار اين شهيد بزرگوار جناب آقاي نژادصفوي قائم مقام مدير عامل آزمايشگاه فني و مكانيك خاك ضمن برشمردن جايگاه شهدا و تاثير آنان در بين مردم ايران خواستار ادامه راه اين عزيزان و شناخت جنبه هاي مختلف زندگي شهدا شد . همچنين براي خانواده اين شهيد بزرگوار آرزوي سلامتي و موفقيت كردند.

 در ادامه مراسم امام جمعه شهرستان بشرويه نيز مطالبي را ايراد كردند.

 اولين جلسه شوراي معاونين آزمايشگاه خراسان رضوي با حضور جناب آقاي مهندس قاسمي

 

 اولين جلسه شوراي معاونين آزمايشگاه خراسان رضوي با حضور جناب آقاي مهندس قاسمي مدير كل جديد آزمايشگاه فني و مكانيك خاك خراسان رضوي و معاونين ايشان در تاريخ 92/3/11 برگزار گرديد. در اين جلسه معاونين آزمايشگاه استان به شرح اقدامات انجام شده و برنامه هاي آتي  پرداختند .

مراسم معارفه جناب آقاي مهندس قاسمي مدير کل آزمايشگاه استان خراسان رضوي و توديع جناب آقاي مهندس مقتدر برگزار شد .

    طي مراسمي كه ديروز با حضور تني چند از مديران آزمايشگاه فني و مكانيك خاك كشور ، اعضاي شوراي حمل و نقل استان ، تعدادي از مديران دستگاه هاي اجرايي و كاركنان آزمايشگاه فني و مكانيك خاك استان برگزار شد طي حكمي  جناب آقاي مهندس محمد رضا قاسمي به عنوان مديركل آزمايشگاه فني و مكانيك خاك منصوب شد .

   در ابتداي اين مراسم كه در تاريخ 92/3/7 برگزارشد جناب آقاي مهندس مقتدر مدير كل پيشين آزمايشگاه فني و مكانيك خاك خراسان رضوي اهمي از اقدامات انجام شده در طي مديريت خود را برشمرد و از كليه كساني كه او را در اين راه همراهي كرده اند تشكر و قدرداني و براي آقاي مهندس قاسمي آرزوي موفقيت كردند.

   درادامه اين مراسم جناب آقاي ضيايي مهر عضو محترم هئيت مديره  آزمايشگاه فني و مكانيك خاك طي سخناني از زحمات آقاي مهندس مقتدر قدرداني كرد و از جناب آقاي مهندس قاسمي به عنوان يكي از مديران جوان و موفق و پرتلاش ياد كرد و ابراز اميدواري كرد كه ايشان در ادامه خدمت خود در راه آبادني ايران عزيز موفق باشند .

   جناب آقاي قلندر قائم مقام و مدير كل اداره كل راه و شهرسازي ضمن آرزوي توفيق روزافزون براي آقاي مهندس مقتدر ، آزمايشگاه فني و مكانيك خاك را از جمله نهادهاي نظارتي فعال و حساس برشمرد و تاكيد كردند  كه حضور جناب آقاي مهندس قاسمي در آزمايشگاه فني و مكانيك خاك باعث آباداني و اعتلاي  بيشتركيفيت ساخت و سازها در استان گردد .

   جناب آقاي مهندس قاسمي كه سابقه قائم مقامي و مديركل راه و شهرسازي استان را نيز در رزومه خود دارند نيز طي سخناني از زحمات آقاي مهندس مقتدر قدرداني كردند . ايشان همچنين ابراز اميدوار كردند كه با تلاش و همكاري كاركنان آزمايشگاه فني و مكانيك خاك بتوانند در بالا بردن سطح كيفي پروژه هاي عمراني قدم بردارند .

     در ادامه حاضرين با اهدا هدايايي از زحمات مهندس مقتدر قدرداني كردند و حكم مدير كلي آزمايشگاه فني و مكانيك خاك جناب آقاي مهندس قاسمي نيز به ايشان اهدا شد .

 

جناب آقاي مهندس قاسمي مدير کل آزمايشگاه فني و مکانيک خاک استان خراسان رضوي شدند .

جناب آقای مهندس قاسمی طی حکمی از طرف آقای مهندس کامران رحيم اف مدیر عامل آزمايشگاه فنی و مکانیک خاک به عنوان مدیر کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان خراسان رضوی منصوب شدند .

آزمايشگاه استان خراسان رضوي موفق به دريافت ايزو 17025 شد.

 آزمايشگاه فني و مکانيک خاک استان خراسان رضوي توانست با مديريت صحيح و تلاش شبانه روزي پرسنل استان ظرف مدت شش ماه استقرار و اجراي سيستم مديريت کيفيت آزمايشگاهي ايزو 17025 را در مورخ  91/8/6 با حضور ارزيابان سازمان ملي تاييد صلاحيت ايران و صنايع دفاع  موفق به تاييد صلاحيت و اخذ گواهينامه مديريت کيفيت آزمايشگاهي ايزو 17025 گرديد.

تمام افراد مرتبط با اين سيستم و گروه ارزيابي اعزامي از سازمان ملي تاييد صلاحيت ايران همگي اذعان داشتند انجام اين امر مهم و اخذ گواهينامه مربوطه جز با همدلي  ، هماهنگي و سخت کوشي ممکن نبود . تيم ارزيابي متشکل از چهار کارشناس ارشد از سازمان ملي تاييد صلاحيت ايران و دو نفر کارشناس ارشد از صنايع دفاع بوده که پس از يکروز ارزيابي مستندات و مدارک موجود و تجهيزات استان ، موافقت خود را با تاييد صلاحيت و صدور گواهينامه اعلام نمودند .

 

 

بزرگداشت شهيد ابراهيمي با حضور مدير عامل

جناب آقي دکترکامران رحيم اف به همراه تني چند ازمديران ستادي و مديران کل استانهي خراسان رضوي ، جنوبي و شمالي و تعدي از کارکنان آزميشگاه فني و مکانيک خاک در سالگرد شهادت شهيد ابراهيم بر مزار ين شهيد بزرگوار در شهرستان بشرويه گرد آمدند و ياد و خاطره ين شهيد و شهدي انقلاب اسلامي را گرامي داشتند.

مدير عامل محترم آزميشگاه فني و مکانيک خاک درمراسمي که با حضور فرماندار، امام جمعه و مردم شهرستان بشرويه به همين مناسبت برگزار شده بود ضمن برشمردن فضائل اخلاقي و چگونگي زندگي شهيد ابراهيمي بر ادامه راه ين شهيدان تاکيد کردند. دکتر کامران رحيم اف همچنين با حضور در منزل شهيد ابراهيمي و ديدار با خانواده ين شهيد از آنها دلجويي کردند.

 

نميشگاه تجهيزات نوين آزميشگاهي در دانشگاه پيام نور

به مناسبت 18 آبان روز ملي کيفيت نميشگاه تجهيزات نوين آزميشگاهي در دانشگاه پيام نور سبزوار در معرض ديد دانشجويان ين دانشگاه قرار گرفت .

ين نميشگاه که با پيگيري مهندس صابري رئيس آزميشگاه شعبه سبزوار و همکاري مسئولين دانشگاه در محوطه دانشگاه برگزار شد مورد استقبال دانشجويان قرار گرفت .

دانشجويان دانشگاه ضمن آشنيي با تجهيزات نوين از چگونگي انجام آزميشات و کنترل اجري پروژه هي عمراني آشنا شدند . همچنين با همکاري دانشگاه پيام نور و آزميشگاه استان هميش روز ملي کيفيت در سالن هميش شرکت نفت سبزوار در روز پنچ شنبه 18 آبان با حضور مسئولين شهرستان سبزوار برگزار گرديد.

گراميداشت روز ملي کيفيت در سبزوار

به مناسبت 18 آبان روز ملي کيفيت هميشي با حضور مسئولين شهرستان سبزوار به ميزباني آزميشگاه فني و مکانيک خاک برگزار شد.

در ين هميش که با همکاري دانشگاه پيام نور سبزوار برگزار شد معاونت فني و تعدادي از مسئولين آزميشگاه استان به همراه  مسئولين اداره راه و شهرسازي ، سازمان نظام مهندسي ، شهرداري ، پيمانکاران و مشاوران پروژه هي عمراني، اساتيد و دانشجويان دانشگاه پيام نور ، دانشگاه آزاد سبزوار و تعدادي از مسئولين و شهرداران شهرستانها و بخشهي تابعه سبزوار مانند جوين ، جغتي ، خوشاب و سلطان آباد حضور داشتند.

در شروع ين  هميش جناب مهندس محمود صابري رئيس آزميشگاه شعبه سبزوار ضمن خوش آمد گويي به حاضرين از اقدامات انجام شده در خصوص کنترل کيفيت پروژه هي شهرستان سبزوار مطالبي را يراد فرمودند. جناب آقي مهندس ثقفي معاونت محترم فني استان نيز ضمن تاکيد بر کيفيت انجام پروژه هي در حال ساخت ، استفاده از امکانات و تجهيزات پيشرفته آزميشگاهي بري نظارت بيشتر و بهتر بر روند اجرا پروژه هي عمراني را ضروري دانستند و کنترل کيفيت را يکي از اساسي ترين اهداف آزميشگاه برشمردند.

 دکتر ابهري رياست محترم دانشگاه پيام نور سبزوار نيز تاکييد کردند بري بهره وري بيشتر و استفاده بهينه از منابع ملي بيد به جنبه کيفي کالا و خدمات توجه کنيم .يشان همچنين با اشاره به شرکت گسترده جامعه دانشگاهي در هميش روز ملي کيفيت افزود : ين مشارکت بيد سرآغازي بر ارتقاء فرهنگ کنترل کيفي باشد.از سخنرانان ديگر ين هميش مي توان به مهندس فرشاد سلطاني معاون مدير کل و رئيس اداره راه و شهر سازي سبزوار اشاره کرد . يشان توجه به کيفيت را يک وظيفه ملي دانستند و فرمودند هر جامعه ي که به نظام کيفي و سرآمدي کسب و کار توجه کرده نتيجه آن بهروري در جامعه بوده است و توجه به کيفيت بيد در جامعه نهادينه شود.

در ادامه هميش حاضرين پس از شنيدن سخنراني ديگر مدعوين از نميشگاه امکانات و تجهيزات پيشرفته آزميشگاه فني و مکانيک خاک که در محوطه باز سالن هميش به معرض ديد قرار گرفته بود ديدن کردند و کارشناسان آزميشگاه استان توضيحات لازم را ارائه نمودند.

اخذ گواهينامه آزمايشگاه معتمد از سازمان حفاظت محيط زيست .

اخبار قبلي : 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7